Darbotvarkė

loading

Žalgirio mūšio aidai - 2010

      Projektu „Žalgirio mūšio aidai – 2010“ siekiama priminti ir pristatyti Lietuvos istoriją ir kultūrą kaimyninių šalių - Baltarusijos ir Ukrainos - visuomenėms bendradarbiavimo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) istorinės erdvės kontekste. Jis yra 2009 metais vykdyto, irgi Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis remto projekto „Vytauto Didžiojo kelias į Luckątęsinys. Šiemetinio projekto tikslas - plėtoti gerus kaimyninius santykius su Baltarusija ir Ukraina, puoselėti ir pažinti bendrą istorinį paveldą, inicijuoti kitus su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldu susijusius projektus, skatinti įvairius naujus smulkaus ir vidutinio verslo, įskaitant amatus, turizmo abipus sienos projektus, plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą, ypatingą dėmesį skiriant jaunimui ir istoriniam švietimui.

      Projektą kartu su 30 žmonių delegacija iš Baltarusijos it Ukrainos pagal specialią programą maršrutu Vilnius – Kernavė – Rumšiškės – Birštonas – Aukštadvaris – Trakai – Vilnius 2010 m. liepos 4 - 7 d. įvykdė viešoji įstaiga "Gyvenimo akademija".

       Projektą rėmė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai lėšomis.

 

 

     Projekto dalyviai liepos 6 d. įveikė 6,3 km atsumą pėsčiomis Rumšiškių muziejuje, baigė diskusiją jaunimo tema ir jau atsisveikina su muziejumi. Tuoj pat išvyksime į Lietuvos kurortą Birštoną.

 

 

 

    Liepos 7 d. popietę projekto dalyviai atvyko į Lietuvos Respublikos seimą, kur juos pasitiko Seimo narys Kazimieras Uoka.

 

   Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Ina Marčiulionytė kabasi su projekto dalyviais. Seime pasisakė daugelis svečių, visi jie parengtą programą, jos įvykdymą ir projektą visumoje įvertino labai gerai, siūlė šią iniciatyvą vėlesniais metais tęsti.